הובלות דירה ומעבר דירה הוא אחד הפעולות המסובכות המאופיין בדרך כלל בשאיפה לסיימו במהירות מרבית, במחיר חסכוני ובנזק מינימאלי. זמן זה כסף, ולכן כל התעכבות מיותרת במעבר הדירה או המשרד, העבודה השוטפת מתעכבת, ועלול להיווצר אובדן הכנסה.

בניגוד לדעה הרווחת גם למזמין ההובלה יש תפקיד בתהליך ההעברה, ולמרות שהמובילים מבצעים את עבודתם נאמנה, לעיתים עלולים להיווצר מכשולים. מילוי הוראות חברת הובלות ושימוש נכון בעצות הניתנות לנו על ידם יחסכו אי נוחות ובזבוז זמן. מכשולים הנגרמים כתוצאה מאי פריקה יעילה לאחר המעבר, מובילים לעיכוב בחזרה לשגרה, וכאמור להפסדים כספיים.

אריזה מדוייקת

העצה הראשונה למעבר יעיל ומהיר הוא אריזה מדויקת ומסודרת. רישום על גבי הארגזים המפרט את תכולתם ואת החדר אליו מיועד הארגז יסייע בפריקה. סימון ארגזים בעזרת שימוש בצבעים שונים לכל חדר ייעל את הפריקה וימנע טרטור של ארגזים בתוך הדירה או המשרד. לדוגמא ארגזים בסימון אדום מיועדים למשרד מנכ"ל, קופסאות בסימון ירוק מיועדים לעמדת המזכירות ומסכי המחשב שעטופים בניילון פצפץ עם סימון צהוב מיועדים למשרדם של מנהלי החשבונות.

אריזה חסכונית

עצה נוספת היא שימוש באריזות המתאימות למוצר המובל תוך שימת דגש על חסכון במקום. חפצים שבירים כגון מסכי טלוויזיה, מראות ודברי זכוכית ייעטפו בניילון פצפץ שיגן עליהם בעת ההובלה ויחד איתם לארגז נכניס חפצים אחרים, לא שבירים, כגון ביגוד או שאר טכסטיל שישמשו כהגנה לאותם חפצי נוי ואלקטרוניקה שעלולים להיפגע בעת המעבר. באופן זה מלבד הגנה טובה לפריטים המובלים גם נחסוך בכמות הקרטונים והארגזים המשמשים אותנו בזמן ההובלה.

פריקה נכונה

העצה הבאה מיועדת דווקא לטיפול בחפצינו לאחר סיום ההובלה. שלב הפריקה הגיע וגם את שלב זה יש לבצע ביעילות ובאופן נכון. התמקמות טובה במשכן החדש תלויה במידה רבה במהירות הפריקה ובסדר והארגון החדשים אותם אנו יוצרים. על פי סימוני הצבעים נפזר את הארגזים לחדרים הנכונים ועל פי רשימת התכולה אותה הכנו מבעוד מועד נוכל לקבוע אילו ארגזים נפרוק קודם על מנת שחיינו יוכלו לחזור לשגרה בהקדם האפשרי. באופן זה החפצים שאינם חלק מהיומיום שלנו ישמרו בארגזים האחרונים שנפרוק.

מטרתם של עצות אלה הן להסביר את חשיבותם של שלבי אריזה והפריקה במהלך הובלת דירה או הובלת משרד. הקדשת זמן ומאמץ מינימאלי בביצוע מדויק של עצות אלה יקלו באופן משמעותי על תהליך החזרה לשגרה לאחר ההובלה ויסייעו לנו בסיום הליך המעבר במהירות וביעילות.