תהליכים טבעיים בחיינו כמו חתונה ולידת ילדים גורמים לכל אחד מאיתנו לפחות פעם אחת בחיים לעבור דירה. למרות חוסר הנעימות הכרוך בכך, מעבר הדירה והובלות דירה הפכו לפעילות שגרתית בעולם התזזיתי בו אנו חיים.

צ'ק ליסטים, בירוקרטיה ולוגיסטיקה רבה כרוכים בהליך המעבר וגם הוא מחולק למספר שלבים. השלב הראשון הוא מציאת דירה מתאימה לדרישות שלנו, למצב הכלכלי ולרמת החיים אליה אנו רגילים. משימה זו אינה פשוטה כלל לכל הדעות וכזוהי גם המשימה הבאה הכוללת בירוקרטיה רבה – חוזים, הסכמים, בדיקת מומחים, התייעצות עם גורמים פיננסים, שיפוץ, ניקיון וכדומה. אחת הפעולות הנתפסות כבעלות פוטנציאל גבוה להסתבכות היא ההובלה, איך כמו שרבים נוכחו לדעת, עם בחירה נכונה של חברת הובלה ההליך הופך לקל, חסכוני ופשוט.

הרכוש שצברנו במהלך חיינו והערך הסנטימנטלי כמו גם הכספי שאנו משווים לו, הופכים את ההובלה לשלב רגיש מאוד במהלך מעבר דירה. קיימים מכשולים רבים החל מנקודת תחילת האריזה ועד לתום הפריקה שעלולים להשתבש. כל אלה יחד עם הרגישות של כולנו לחפצינו הופכים את הליך בחירת חברת ההובלה להליך קריטי וחשוב שיכול להשפיע על המעבר כולו. בחירה של מוביל מקצועי תסייע בהובלה "חלקה" וחסרת תקלות.

חברות הובלה לא מנוסות כמו חברות שרלטניות לרב לא עומדות בהצעת המחיר אותה הגישו טרם ההובלה,אינן עומדות בלוחות הזמנים שנקבעו מראש ובתסריטים הגרועים ביותר חפצי ערך לעיתים נפגעים או נעלמים. בדיקת אמינות מול מכרים שביצעו הובלות בעבר, ובדיקה ברשת האינטרנט אחר רשמים ומשובים של מזמיני הובלה אחרים יכולה לסייע בבחירת מוביל נכון. חברת הובלה בעלת הערות שליליות רבות אשר חוזרות על עצמן הן חברות מסוכנות ויש להיזהר מלשכור את שירותן אפילו במידה והן מגישות הצעת מחיר נמוכה במיוחד.

כיצד לבחור חברת הובלות?

כדי לבצע בחירה נכונה של חברת הובלות יש לבדוק מספר סעיפים וקריטריונים מול בעלי מקצוע בתחום ההובלות. בדיקות אלה יסייעו בצמצום הסיכוי לעוגמת נפש ופגיעה ברכוש הכול כך יקר לנו.

השלב הראשון הוא בקשת הצעת מחיר ממספר רב ככל האפשר של חברות הובלה. בעת בקשת הצעת מחיר יש לפרט באופן מדויק ככל האפשר את תכולת הדירה ומאפייני הדירה (יש מעלית או לא, חדר מדרגות צר, קומה וכד'). הצעות המחיר שיתקבלו יעניקו לכם את הרושם הכללי של מחיר ההובלה אותו תאלצו לשלם. חברה אשר תציע מחיר זול במיוחד צריכה להדליק נורה אדומה ויש לבדוק אותה היטב לפני שבוחרים לשכור את שירותיה. לבעלי דירות גדולות אנו ממליצים לבקש מהמוביל להגיע ולראות את החפצים הדורשים הובלה על מנת שיוכל לתת הצעת מחיר מדויקת ככל האפשר. ההצעה יכולה להשתנות בהתאם לגודל הרהיטים, האם צריכים פירוק והרכבה, מספר ארגזים ועוד.

כמו בתחומים רבים אחרים בחיינו גם חברות ההובלה צריכות להחזיק רישיונות רלוונטיים. בקשו מחברת ההובלות לראות את רישיונותיה, בדקו כי רישיונות אלה בתוקף וודאו כי יש ברשות חברת ההובלה ביטוחים מתאימים להובלה שלכם. גובה ביטוח ההובלה ישפיע באופן ישיר על מחיר ההובלה ולכן שאלו מהו הכיסוי אותו חברת הביטוח נותנת והאם רכישת ביטוח נוסף הוא הכרחי.

פעולה מומלצת נוספת היא לבדוק מכתבי המלצה של החברה. חברות אמינות מתגאות במכתבי ההוקרה וההמלצה אותה קיבלו מלקוחות בעבר ואף יספקו לכם פרטי קשר של הממליצים כדי שתוכלו ליצור עם הממליץ קשר בעצמכם, לשאול את השאלות הרלוונטיות לכם ולשמוע חוויות מההובלה באופן אישי.

לגיטימי גם לבדוק פרטים על צוות המובילים שמגיעים אליכם ולוודא כי הם צוות מנוסה ואמין אשר יבצע את עבודת ההובלה על הצד הטוב ביותר.

השלב האחרון הוא חתימה על חוזה ההובלה, וגם שלב זה אינו חף מפרטים קטנים עליהם יש להקפיד. קראו את האותיות הקטנות בחוזה והבינו את הפירוט לפיו חברת ההובלות מחייבת אתכם. חתמו אך ורק על הצעה סופית המגדירה את המחיר אותו יש לשלם, מחיר שלא ניתן למשא ומתן לאחר תהליך החתימה.

מילוי אחר עצות אלה יבטיחו לכם הליך הובלה קל ופשוט.
איגוד הובלות מאחלת לכם הובלה מוצלחת והנאה ממשכנכם החדש