אחד מקהלי היעד המרכזיים של כל חברת הובלה הוא ציבור הסטודנטים בארץ. הדבר נובע משתי סיבות עיקריות: האחת, סטודנטים נמצאים בגיל שבו בדרך כלל עוזבים לראשונה את קן ההורים ויוצאים לדרך עצמאית. הסיבה השנייה והעיקרית היא שסטודנטים מעדיפים להתגורר בקרבת המוסד האקדמי שבו הם לומדים, ולשם כך מרביתם נאלצים לעבור דירה. אך לא משנה מהי הסיבה, מרבית הסטודנטים יזדקקו לשירותי הובלות.

מעבר דירה של סטודנטים שונה בדרך כלל ממעבר דירה רגיל של משפחה או בני זוג. מכיוון שלסטודנטים יש צרכים ייחודיים ושונים, הם אינם זקוקים לשירותי הובלות רגילים אלא להובלות סטודנטים. הצירוף הובלות סטודנטים הוא שם נרדף להובלות קטנות, של מעט חפצים ורכוש. המאמר הבא יפרט את הייחוד של הובלות סטודנטים על פני הובלות רגילות.

הובלות סטודנטים – הגודל הוא שעושה את ההבדל

כאמור, הצירוף הובלות סטודנטים מתייחס לשירותי הובלות של חפצים בודדים ומעט רכוש. סטודנטים אשר עוזבים את בית הוריהם לראשונה, עוברים לגור במעונות סטודנטים או בדירה קטנה יחד עם שותפים. אין בבעלותם רכוש רב, ולכן גם אין להם ציוד רב להעביר עימם לדירתם החדשה. נוסף על כך, פעמים רבות הדירות שאליהן עוברים הסטודנטים כבר מאובזרות במרבית הריהוט הבסיסי הדרוש להם ואין הם זקוקים להעביר רהיטים רבים. לכן סטודנטים אינם זקוקים לשירותי הובלות רגילים אלא לשירותי הובלות קטנות, הידועים גם בשם הובלות סטודנטים.

הובלות סטודנטים כוללות בדרך כלל מספר בודד של ארגזים המכילים רכוש אישי של הסטודנט, וגם ריהוט בסיסי כגון: מיטה, שולחן עבודה, מחשב, ארון, כוננית וכדומה. מסיבה זו בהובלות סטודנטים אין צורך לעשות שימוש במשאית הובלה גדולה וגם אין צורך במספר רב של סבלים. בשל גודלן, הובלות סטודנטים הן הובלות קלות ומהירות יחסית עבור כל חברת הובלה.

הובלות סטודנטים – התחשבות באילוצים המיוחדים של קהל הסטודנטים

לקהל הסטודנטים המבקשים לעבור דירה יש צרכים מיוחדים ואילוצים שמאפיינים רק אותם. הבולט שבהם הוא מועד ביצוע מעבר הדירה. סטודנטים נוהגים לעבור דירה בחופשת הסמסטר, כאשר הם פנויים מקורסים, הגשת עבודות ולמידה למבחנים. לכן הובלות סטודנטים מתבצעות בעיקר בחודשי הקיץ, לקראת פתיחת שנת הלימודים, או בחופשת הסמסטר בחורף. בשל סיבה זו לסטודנטים אין בדרך כלל אפשרות להתגמש עם תאריך ביצוע ההובלה, והם זקוקים לחברת הובלות אשר תתחשב באילוציהם ותתגמש לקראתם. הדבר חשוב במיוחד בחודשי הקיץ, שהם תקופת השיא לכל חברת הובלה, כיוון שמרבית האנשים מעדיפים לעבור דירה בתקופה זו.

הובלות סטודנטים – עלות ההובלה

כידוע, עלותה של כל הובלה היא פונקציה של מספר גורמים: מספר הארגזים והציוד שמועבר, המרחק בין שתי הכתובות, מועד ביצוע ההובלה, האם קיימת בעיית גישה לבניין, האם קיימת מעלית בכל בניין ועוד. כשמדובר בהובלות סטודנטים עלות ההובלה היא בדרך כלל זולה משמעותית מכל הובלה רגילה. גם אם סטודנטים נוטים להתגורר בדירות ישנות ללא מעלית, הם עדיין לא מעבירים רכוש רב ובדרך כלל גם המרחק בין הכתובות אינו כה גדול (כשמדובר במעברי דירה במהלך הלימודים). העובדה שהובלות סטודנטים לא דורשות משאית הובלה גדולה וסבלים רבים היא זו שמוזילה את עלות ההובלה באופן משמעותי.

לסיכום, סטודנטים הם אחד מהקהלים הגדולים שמשתמשים בשירותיה של חברת הובלות. סטודנט ממוצע עובר דירה לפחות פעם אחת (אם לא יותר) במהלך לימודיו. יתרה מכך, סטודנטים נוהגים להמליץ לחבריהם על נותני שירותים טובים, אמינים והוגנים. לכן, כל חברת הובלות שתשכיל להתחשב באילוצים המיוחדים של קהל הסטודנטים ותספק שירותי הובלות סטודנטים יעילים, מהירים ובמחירים הוגנים תיהנה מקהל לקוחות קבוע, שרק ימשיך לגדול משנה לשנה.