כמה דברים חשובים לדעת לפני שבוחרים חברת הובלה

שירותי הובלות דירה בפרט והובלות בכלל כוללים לוגיסטיקה רבה, תיאום, הכנת לוחות זמנים ועמידה בהם. איגוד הובלות ממליצים לכם להזמין שירותי הובלה ולתאם הובלה רצויה כחודש לפני תאריך ההובלה. אנו ממליצים על ארבעה עד שישה שבועות תלוי בתקופת ההובלה- בקיץ המאופיין במעברי דירות מרובים יש עלייה בביקוש ולכן כדי להקדים ולהזמין חברת הובלה מוקדם ככל האפשר. סקירת חברות הובלה ובדיקתם תקל משמעותית על יום המעבר ומניעת נזק לרכוש ועגמת נפש לכם.

אינספור תביעות בגין אי עמידה בהצעות מחיר מוגשות מידי שנה. חברות הובלה מגישות הצעת מחיר ראשונית ומנפחות אותה עם סיום העבודה. כך גם רבות התלונות על פגיעה ברכוש ואי עמידה בלוחות זמנים. בדקו אם קיימות תלונות כאלה כנגד החברה אותה אתם מעוניינים להזמין ולימדו מטעויות של אחרים.

בצעו בדיקות לרישיונות חברת ההובלה ותוקפם של המסמכים על מנת שמדובר בחברה רצינית שעובדת באופן חוקי ונכון. כמו כן בדקו כי החברה מבטחת את ההובלה בביטוחים מתאימים.

אספו מספר רב ככל האפשר של הצעות מחיר מחברות הובלה מתחרות אך לא פחות משלוש הצעות כאלה. וודאו כי לחברה המגישה לכם הצעת מחיר ברורה כמות הפריטים שעוברת וגודלם ופרטים מיוחדים המאפיינים את ההובלה כגון קומה, הימצאות מעלית, חדר מדרגות צר וכד'. ניתן למלא טופס ולפקסס אותו לחברת ההובלות אבל אין כמו התרשמות של נציג חברת ההובלה שיגיע לביתכם ויעריך במדויק את העבודה הדרושה. יש לוודא כי הנציג עובר בכל החדרים ורושם את כל הפרטים להובלה, פספוס של פריטים ישפיע על הסכום הסופי.

ערכו הבחנה בין חוזה מחייב לחוזה שאינו מחייב. הצעת מחיר שאינה מחייבת היא הצעת מחיר המבוססת לפי מחיר שעתי או לחלופין לפי משקל הפריטים להובלה. הצעת מחיר מסוג זה עלולה להוות סיכון בגלל חוסר בניסיון של האדם הממוצע שאינו יודע להעריך את משקל חפציו ואת הזמן הדרוש עבור הובלה, הצעת מחיר כזו תגרור בדרך כלל פער בין הצעת המחיר הראשונית לבין העלות הסופית של ההובלה.

הצעה מחייבת היא ההצעה העדיפה בה נציג חברת ההובלות בוחן את הפריטים להובלה טרם הביצוע ועל בסיס בחינה זו מתבצעת הערכת המחיר. לפרטים משתנים כמו משקל וזמני עבודה אין השפעה על המחיר הסופי.

לאחר קבלת הצעת מחיר קראו את החוזה כולו ושימו דגש על האותיות הקטנות. הבינו כיצד מתחלק החיוב ועל סמך מה הוא מתבסס. הבינו כי יש פריטים יוצאי דופן כמו פסנתרים שיכולים להגדיל את התעריף בסכום לא מבוטל בגלל מורכבות ההובלה שלהם. חשוב לשים לב אם קיימות מגבלות נוספות שכדאי להיות ערניים לגביהם לדוגמא העברה של כלי נשק שידרוש טיפול בהובלה מסוג אחר.